קניית דירה – אילו בעלי מקצוע נפגוש בדרך

תהליך קניית דירה הוא לא עניין של מה בכך ודורש ביצוע מגוון רב של משימות עד להגעה למצב שבו הנכם יושבים רגל על רגל ונהנים מקורת גג משלכם. זוגות רבים חוסכים שקל לשקל עד שהם מגיעים לדירה משלהם, ונראה כי זאת העסקה המשמעותית ביותר בחיינו, ולכן בתהליך עצמו יש צורך להיעזר במומחים ולעבוד לפי הספר ועל פי הנחיות משפטיות, על מנת לבצע את העסקה הטובה ביותר. בתהליך קניית דירה אנו נפגוש לא מעט בעלי מקצוע, בין אם מדובר על מתווכים, עורכי דין, שמאים, פקידי בנק, יועצי משכנתאות, שיפוצניקים, מעציב פנים ועוד מיני רבים. ולכן, חשוב לאורך כל הדרך לבחור רק באנשים מקצוע מיומנים בעלי ניסיון רב בתחום.

אז בואו נראה כיצד נבחר כל בעל מקצוע ועל מה חשוב לשים דגש

משרדי תיווך או מתווכים – רבים נעזרים בשירותיהם של מתווכים על מנת למצוא את דירת חלומותיהם, נכון שניתן להיעזר בפורטלים שונים ברשת המרכזים דירות למכירה, אולם הרעיון אצל מתווכים הוא המיקוד בבחירת הנכס, הרי מתווך ייפגש איתכם בארבע עיניים, יקשיב לדרישותיכם ויראה לכם רק דירות המתאימות לכם. מובן שיש לבחור רק מתווך בעל ניסיון רב בתחום, מה שיאפשר לכם למצוא ובקלות את הדירה הרצויה.

עורכי דין – ידוע כי כל עסקת נדל”ן חייבת לעבור דרך עורך דין הבקיא בתחומי המשפט, כך שהוא יוכל להעניק לכם ליווי משפטי מקצועי לאורך כל תהליך קניית דירה. בעת בחירת עורך דין, חשוב לבחור רק בעורך דין המתמחה באופן ספציפי בתחום המקרקעין ואל בעורך דין כללי אזרחי, כיוון שיש לא מעט סעיפים אותם עליו להכיר היטב בעת הכנת ההסכם ותהליך רכישת הדירה.

שמאים וחברות לבדק בית – בדק בית טרם רכישת דירה היא חובה בתהליך קניית דירה, הרי יש לא מעט פגמים שיכולים להסתתר מאחורי קירות צבועים היטב. בתהליך זה שמאי מקרקעין בודק את היתרי הבנייה, אם יש ליקויים בשלד המבנה, אם יש נזקי צנרת שאינם גלויים לעין, בניית לקויה ועוד פגמים שונים.

קניית דירה במרכז

קניית דירה במרכז

מרכז הארץ ממגנט אליו אנשים רבים המעוניינים להתגורר בו וליהנות מכל מה שאזור המרכז מציע עבור תושביו ויש לא מעט, ולכן קניית דירה במרכז היא משימה שיש לתת עליה את הדעת. אזור המרכז מאופיין בתרבות משלו, ישנן אזורים טובים וישנם פחות, מה שבטוח שעלויות הדיוק בעידן המודרני אינן זולות, הרי היכן שיש ביקוש המחירים גבוהים. למרות מחירי הנדל”ן הגבוהים, אנו רואים בנייה חדשה כמעט בכל מקום באזור המרכז, בניינים ומגדלים נבנים זה אחר זה ומבטיחים איכות חיים גבוהה לכל מי שרק מבקש, החל מפארקים ירוקים ועד חופי ים קסומים, מקומות בילוי מגוונים, ברים ומסעדות הפתוחים עד אור הבוקר ואזורים רבים שוקקי חיים.

מנגד, באזור המרכז ניתן למצוא גם אזורים פסטורליים ומושבים וקיבוצים אשר נמצאים בסמיכות לערים מרכזיות ובכך מאפשרים לאנשים לגור בטבע אז במרחק של כמה דקות נסיעה וליהנות מחיי העיר האורבניים.

היכן ניתן למצוא דירות לקנייה במרכז?

קניית דירה במרכז היא משימה השייכת למומחים, נכון שיש לא מעט פורטלים המרכזים את כלל הדירות למכירה באזור המרכז, אם זה דרך אפליקציות או פורטלים מסודרים היטב, אולם רק מתווך מקומי המכיר היטב את אזור המרכז יוכל לסייע לכם למצוא את הדירה המתאימה לכם ביותר מבחינת כל הפרמטרים, הרי לשל אדם או משפחה יש דרישות מסוימות, אם זה קומה מסוימת, אזור מסוים, גודל הדירה, מספר חדרים, כווני אוויר, מרפסת שמש או מרפסת שירות, מעלית, חנייה, מחסן ועוד מיני פרמטרים שונים.

אם החלטתם להיעזר במתווך או משרד תיווך, עליכם לדעת כמה דברים:

ראשית, בתהליך הראשוני טרם קניית דירה במרכז, עליכם יהיה לחתום על חוזה על המתווך האומר כי יהיה עליכם לשלם לו דמי תיווך בגין השירות. לרוב, נהוג לגבות בין 1% לבין – 2 אחוז מערך הדירה. המתווך ישמין אתכם לפגישה במשרד ויבין את דרישתכם, ולכן חשוב להגיע אליו רק כאשר הנכם יודעים בוודאות מה אתם מחפשים מבחינת מיקום, גודל הדירה ושאר הפרמטרים הנוספים. לאחר מכן הוא יראה לכם כמה דירות העונות על דרישותיכם עד שתמצאו דירה מתאימה.

קניית דירה בתל אביב

קניית דירה בתל אביב

קניית דירה בתל אביב בעידן המודרני היא אינה קלה, במיוחד לאור מחירי הנדל”ן הגבוהים של הולכים להעלם בקרוב מהאופק. אך אם התמזל מזלכם וצברתם את הסכום הראשוני כדי לרוכש דירה בתל אביב, דעו כי ממתינה לכם דרך מאתגרת שבסופה תוכלו לשבת בדירה משלכם ולעצב אותה בדיוק כפי שחלמתם. תל אביב היא בירת העסקים של תל אביב ובה ניתן למצוא אזורים מרכזיים מצוינים המציעים חיי לילה תוססים לצד נוף אורבני מושלם המתאים עבור צעירים רבים, אולם אל לכם לטעות, תל אביב מציעה גם שכונות חמימות המתאימות למשפחות וילדים ובהן ניתן למצוא קהילה של ממש, חלקם צעירים וחלקם מבוגרים יותר.

השלבים בדרך לקניית דירה בתל אביב

איתור הדירה המושלמת

איתור הדירה הוא אחת המשימות המורכבות, הרי תחילה יש לגבש תקציב אישי ובחינת גבוה המשכנתא אותה ניתן לקחת בהתאם לפרמטרים שונים כמו – סכום ראשוני, משכורות, אישור הבנק, מסלולי משכנתא וכו’. לאחר מכן תוכלו לפנות למתווכים המציעים מגוון דירות התואמות את דרישותיכם והתקציב האישי, או לשוטט בפורטלים שונים ברשת המציעים ריכוז של דירות בתל אביב ששם ניתן לסנן ולפלח את הנתונים על פי הפרמטרים החשובים לכם.

סיוע בעורך דין בעת הקנייה – עורך דין המתמחה בתחום המקרקעין חייב להיות מעורב בתהליך קניית הדירה ולהכין הסכם מסודר בין רוכש הדירה לקונה, על מנת שהכל יתנהל כמו שצריך. כמו כן, על העורך דין לבדוק היטב את רישומי הדירה ולבדוק כי הכל תקין, כלומר הדירה אינה משועבדת, מעוקלת, רשומה בטאבו כמו שצריך, אין הערות אזהרה וכו’.

בדיקת בדק בית – חשוב לבדוק היטב את הנכס ולוודא כי לא רכשתם חתול בשק מחורר, הרי הדירה יכולה להיות נוצצת מבחוץ בעוד החלק הפנימי של המבנה לקוי. את הבדיקה עורך שמאי מקרקעין בעזרת ציוד מיוחד אשר מאתר נזקי צנרת שיכולים להוות בעיה עתידית גבוהה ויקרה, הוא בודק את שלד הבניין, את תקינות המבנה, את התוספות במידה ויש, את הרישומים של המבנה וכו’. בתום הבדיקה תקבלו דוח מפורט עם ליקוי המבנה וכך תוכלו להסיק מסקנות ולבחון אם היא שווה את המחיר.

 

הוספה למועדפים