בעיצוב בית פרטי מודרני, נראה כי הדגש העיצובי דווקא מופנה לכיוון המדרגות, כיוון שהן נמצאות במיקום בולט בחלל המרכזי של הבית ומשפיעות רבות על המראה הכללי של החלל. למעשה, תם העידן שבו מדרגות משמשות רק לצורך עליה וירידה לקומה הנוספת בבית, הרי בבתים פרטיים, דירות גג או כל בית שבו יש מדרגות, לרוב ה נמצאות במרכז הסלון ולכן יש לבחור בקפידה את סגנון עיצוב המדרגות כדי שישלבו בסינרגיה מושלמת עם יתר האלמנטים העיצובים בחלל הסלון.

מדרגות לרוב עשויות מחומר בטון קשה, אותו יש לצפות בחיפויים שונים, כאשר האופציה הטובה ביותר היא ציפוי פרקט למדרגות במגוון צבעים מרשימים המקנים מראה של סגנון כפרי מיוחד.

הכירו את סוגי הפרקטים המושלמים למדרגות

יש לא מעט סוגי פרקטים דקורטיביים המתאימים בקפידה לחדרי מדרגות, אולם כיוון שהמדרגות נמצאות בשימוש רב, יש צורך לבחור בפרקט איכותי שיאפשר לכם ליהנות ממנו למשך שנים רבות. קיבצנו עבורכם את סוגי הפרקטים הפופולריים, עם יתרונות וחסרונות, כך שנותר לכם לבחור את סוג הפרקט למדרגות, להזמין בעל מקצוע שיתקין עבורכם בצורה מקצועית את הפרקט ופשוט ליהנות ממנו בכל יום מחדש.

פרקטים מעץ גושני מלא – פרקטים אלה מורכבים מקורות עץ מאסיביות אמיתיות לגמר, והם מקשה אחת, כלומר כל לוח פרקט הינו מיוצר בגוש אחד ולא מעובד, מה שמבטיח את עמידות הפרקט למשך שנים רבות. העץ הטוב ביותר הוא – עץ אלון הנחשב לחזק ועמיד למשך שנים רבות, אולם יש עצים נוספים הנחשבים אף הם לחזקים כדוגמת – דובדבן, בוק וכו’. פרקט עץ גושני נחשב ליקר ביחס לפרקטים אחרים, בשל העובדה שהוא מיוצר מעץ מלא, אבל החוזק שלו שווה את המחיר.

פרקטים מעץ שכבתי – עץ שכבי מיצר משכבות של כמה סוגי עצים מסוגים שונים, כאשר השכבה הראשונה תהיה מן הסתם מעץ איכותי ביותר לצורך שמירה על חוזק כמו – מעץ דובדבן או עץ אלון הנחשבים לחזקים ביותר. השכבות הפנימיות של פרקט שכבתי יהיו עשויות מעצים פחות איכותיים ואף נסורת או עץ MDF הנחשבים לפתוח איכותיים. מחיר הפרקט השכבתי יהיה זול יותר, אולם הוא עדין נחשב לפרקט עמיד.

פרקט למינציה – למינציה הוא פרקט סינטטי לחלוטין המדמה מראה של עץ בעזרת ציפוי של מלמין קשה שעליו מדביקים מדבקה שיכולה להיות במראה של עץ אמיתי. פרקט למינציה פחות מתאים עבור מדרגות, במיוחד לא עבור מדרגות שבהן עושים שימוש רב ביום יום, כיוון שבחלוף השנים הוא מאבד מיופיו. מחירו יהיה מן הסתם זול יותר ביחס לאחרים, אולם הוא בעל יתרון בולט והוא – תחזוקה קלה במיוחד ביחס לכל סוג פרקט אחר, מה גם שניתן למצוא אותו במגוון רב של צבעים וטקסטורות כיוון שהציפוי יכול להיות כל טקסטורה או צבע שתבחרו.

הוספה למועדפים