תחום הנדל”ן פנים רבות לו, הוא נפרש על עשרות תחומים, חלקו מציע קרקעות למכירה, נכסים למכירה, קבוצות רכישה, תמ”א 38, התחדשות עירונית, נכסים להשכרה ועוד מגוון רב של מושגים אותם מכירים היטב משקיעי נדל”ן או אנשים המעוניינים לרכוש דירה. תהליך השכרת נכסים היא מוכרת יותר בתחום הנדל”ן, כיוון שהמחירים הגבוהים של הנדל”ן והבועה המדוברת בשוק לא תמיד מאפשרת לכל אחד לרכוש דירה, ולכן רבים משכירים נכסים שונים כמו – דירות, מפעלים, חנויות, משרדים, מחסנים, קרקעות וכו’. מטרת ההשכרה היא לאפשר לנו להשתמש באזור מסוים תמורת תשלום חודשי ובכל לנצל את המרחב לטובת מגורים, עבודה או חלל משרדי.

היכן ניתן למצוא נכסים להשכרה

ישנן שתי דרכים מרכזיות למצוא נכסים להשכרה בעידן המודרני, באמצעות תיווך או באמצעות פורטלים שונים ברשת. זה לא סוד שעולם האינטרנט הטיב עם עולם הנדל”ן ובכלל עם תחומים נוספים, ולכן די בהקשת צמד המילים “נכסים להשכרה” בגוגל כדי לקבל מגוון רב של תוצאות ממוקדות מסוכנויות תיווך או מפורטלים שונים המרכזים מגוון רב של נכסים להשכרה המוצעים על ידי מתווכים או בעלי נכסים פרטיים המעוניינים למצוא שוכרים הגונים לנכס שברשותם. מובן שתוכלו לנסות את שתי הדרכים הללו, אולם במידה ותרצו לחסוך בזמן יקר, מומלץ להיעזר במתווך אמין שיוכל להראות לכם נכסים התואמים לדרישתכם ובכל לחסוך לכם זמן יקר.

כדאי לקבל סיוע מעורך דין בניסוח החוזה

כאשר מדוברים על נכסים להשכרה, זה הזמן לציין כי סיוע בעורך דין מקצועי מתחום המקרקעין יוכל לחסוך לכם כאבי ראש והתמודדויות שונות, הן מצד המשכיר והן מצד השוכר, הרי יש לא מעט מקרים מצערים לשני הצדדים, אם אלו שוכרים שלא שילמו בזמן את דמי השכירות או משכיר שאינו מגיע לטפל בנזקי בלאי שנגרמו בדירה ועוד מקרים שונים. ולכן, תמיד כדאי לערוך הסכם מפורט ומסודר שיסדיר את הנושא. כאשר מדובר על הסכם שכירות של דירה, רבים הסתפקו בחוזה סטנדרטי, בעוד כאשר מדובר על משרדים ומפעלים רבים יעדיפו לערוך חוזה מסודר על ידי עורך דין המתמחה בתחום המקרקעין.

נכסים להשכרה במרכז

נכס במרכז הוא “נכס” תרתי משמע, הוא מניב תשואות גבוהות, הוא מאפשר להתגורר במרכז העניינים וליהנות מכל מה שאזור המרכז מציע עבור התושבים. אזור המרכז הוא תוסס חיים ובו ניתן למצוא ערים מרכזיות ובהן תרבות ענפה, מוסדות ובתי ספר מצוינים, מגדלי ענק של משרדים, חופי ים קסומים ועוד. באזור המרכז נראה כי תל אביב היא לב העניינים, אולם יש לא מעט ערים סביבה המאפשרים הגעה מהירה אליה כמו – רמת גן, בעתיים, חולון, בתי ים, ראשון לציון, הרצליה ועוד ערים רבות. לא לכולם ניתנה האפשרות לגור בלב תל אביב שהיא בירת העסקים של ישראל ובה מחירי השכירות יקרים מנשוא, ולכן רבים מעדיפים להתגורר בערים הנושקות לה וליהנות מהגעה מהירה אליה.

נכסים אטרקטיביים במרכז – איך מוצאים אותם בקלות?

מציאת נכסים להשכרה במרכז היא לא עניין של מה בכך ודורשת חיפוש מעמיק על מנת למצוא את הנכס המתאים ביותר מבחינת מיקום מרכזי, הן למטרת מגורים והן למטרת משרדים. את הנכסים ניתן למצוא בכמה דרכים נפוצות: דרך מתווכים המתמחים באיתור נכסים להשכרה במרכז, דרך פורטלים שונים כדוגמת יד 2 והומלס, או דרך קבוצות ברשתות חברתיות המציעות מגוון נכסים להשכרה על ידי מתווכים או אנשים פרטיים המציעים את מרכולתם. כדי למצוא נכס בעלות אטרקטיבית, חשוב להיות סבלניים ולראות יום יום נכסים עד שתמצאו בדיוק את מה שאתם מחפשים.

למצוא בקלות על ידי מיקוד ותכנון הדברים מראש

בכל דבר בחיים צריך מיקוד ותכנון מראש, הרי כאשר אנו לא ממוקדים ומתכוננים הכל נהיה מתבלגן, ולכן כדאי לדעת בדיוק מהי מטרת הנכס הדרוש ומה חשוב לכם מבחינת הפרמטרים שלו כגון – מיקום מסוים, חלל מרווח, נכס משופץ מהיסוד, קומה גבוהה, מעלית, חנייה (שהיא הכרחית באזור המרכז), בניין מפואר חדש או ישן, התקציב שעומד לרשותכם,  נכס עם גינה או פנטהאוז, לובי מפואר, שומר צמוד וכו’. רק לאחר הבנה של הפרמטרים החשובים לכן, כדאי לצאת למסע מציאת נכס, על מנת שלא תבזבזו את זמנכם לשווא ותראו נכסים שאינם מתאימים לדרישותיכם.

המאמר באדיבות, תיווך שקוף – ניהול ושיווק נכסים

הוספה למועדפים