דירות לקניה – חשיבות בדיקת הדירה טרם רכישתה

שוק הנדל”ן בישראל מאופיין בשתי קבוצות בולטות, ישנו שוק של דירות לקניה עבור משקיעים המעוניינים להשקיע באפיק הנדל”ן שהוא המניב ביותר, ויש את אלו המעוניינים לרכוש את ביתם הפרטי ולהתגורר בבית משלהם. עבור שניהם זוהי תהיה משימה מורכבת, הרי לא קל לרכוש דירה בעידן מחירי הנדל”ן הגבוהים, ולכן הבאנו בפניכם כמה טיפים מצוינים לרכישת דירה בצורה נכונה, כזאת שתאפשר לכם לשבת רגל על רגל ולדעת כי בצעתם את העסקה הטובה ביותר.

בדיקת הדירה טרם רכישתה

לאחר שמצאתם מאגר של דירות למכירה אצל מתווכים או בפורטלים שונים ברשת האינטרנט, זה הזמן לבדוק האם הדירה יפה רק מבחוץ או שמע היא בעלת ליקויים פנימיים. כפי שאנו בודקים כל מוצר אחר שאנו רוכשים כגון – בדיקת רכב במכון מסודר, או בדיקת מחשב טרם קנייתו, כך אנו צריכים לבדוק  את הדירה טרם רכישתה. חשוב לציין כי כל פגם, ליקוי בנייה בדירה, ליקוי בתשתיות הנכס או בהיתריו עלול לגרום לרוכש הדירה הפסד של אלפי שקלים כתוצאה מתיקונים שידרשו לצורך סידור הליקויים.

תעודת הביטוח שלכם על הדירה

בדיקת בדק בית באמצעות שמאי מקרקעין היא וודאי לא דבר שתרצו לוותר עליו, וודאי לא אחרי שהשקעתם כל כך הרבה כספים ברכישת הדירה. ולכן, חשוב להבין כי בדיקת הדירה טרם רכישתה היא תעודת הביטוח שלכם שתבטיח כי רכשתם דירה בטוחה וטובה למגורים. הליקויים שיכולים להיות בדירות יד שנייה הם רבים, החל מליקויי בנייה, תוספות שנבנו ללא היתרים, נזקים בצנרת שיכלים לגרור הוצאות רבות ולהוריד את ערך הדירה, ליקויים בשלד המבנה ועוד מיני רבים. בתום בדיקה תקבלו דוח מסודר שיאפשר לכם להבין שנכנסתם לדירה מסודרת ללא שום פגמים, אולם במידה וגילו ליקויים בעת הבדיקה תוכלו לקבל מהדייר הקודם את תיקונים או לבחור שלא לרכוש את הדירה.

על מנת להיות בטוחים כי הבדיקה תתבצע בצורה מקצועית, חשוב לבחור בחברה רצינית המתמחה בבדק בית, ולכן מומלץ לבחור בחברה בעלת ניסיון רב בתחום המציעה שמאים מיומנים בעבודות אלה.

דירות לקניה בתל אביב

דירות לקניה בתל אביב

קניית דירה היא ללא ספק חלום של זוגות רבים המעוניינים לחיות בקורת גג משלהם ולהבטיח את עתידם, אולם יוקר המחיה ומחירי הנדל”ן הגבוהים לא תמיד מאפשרים לכל אחד לזכות בחלום. אם התמזל מזלכם והצלחתם להגשים חלום וצבור כסף כדי לזכות בבית משלכם, דעו כי ממתינה לכם דרך ארוכה שבסופה תוכלו לשבת רגל על רגל בסלון בביתכם וליהנות בכל יום מחדש. הדרך מתחילה באיתור הדירה לרוב דרך מתווכים המציעים דירות לקניה בתל אביב או דרך פורטלים שונים ברשת אשר מרכזים את כל הדירות על פי סינון ופילוח מדויק העונה על הצרכים שלכם מבחינת גודל הדירה, אזור מסוים, מספר חדרים, קומה, מרפסת שמש, חנייה, גינה וכו’. מובן שהכל עניין של תקציב, הרי מתווך לוקח עמלת תיווך כמקובל בעוד בפורטלים שונים לרוב במידע אודות הדירות הוא חינמי לגמרי.

מה מושך אנשים לרכוש דירות בתל אביב?

תל אביב היא עיר ללא הפסקה, יש בה הכל מהכל, היא מציעה חיי נוחות ושכונות חמימות שבהן יש הכל, החל מחופי ים קסומים, ברים פתוחים עד אור הבוקר, שווקים צבעוניים מלאים בטעמים וניחוחות, מרכזי קניות וקניונים, בתי קפה שכונתיים, אוכל רחוב, מסעות גורמה, מגדלי פאר ובעיקר חיי לילה תוססים המושכים אליהם צעירים רבים להתגורר בה. ישנם כאלו שיעדיפו לחפש דירות לקניה בתל אביב על מנת להתגורר בהן, וחלקם יעדיפו לרכוש דירה להשקעה כדי להניב תשואות גבוהות, הרי מחירי השכירויות בתל אביב הן גבוהים ומאפשרים תשואות גבוהות במיוחד עבור משקיעים, מה גם שנראה כי המחירים לא עומדים לעלות בקרוב, כך שמדובר בהשקעה בטוחה לטווח ארוך.

השבחת נכסים לטווח הארוך

תל אביב היא בין הערים היחידות בישראל שלקחו ברצינות את פרויקטי התחדשות עירונית וכבר כיום מבצעים בעיר מגוון פרויקטים לשימור ושיפור פני העיר. הפרויקטים הם תמ”א 38 ופינוי בינוי שנועדו לשפר את פני העיר ולהבטיח עבור תושבים איכות חיים גבוהה יותר. התכנית נראית תכנית הרובעים, שבה בכל רובה יבצעו תכנית תמ”א 38 בכל רובע בנפרד, כך שניתן להשביח את הנכס ולזכות בתשואות גבוהות יותר.

דירות לקניה במרכז

דירות לקניה במרכז

קניית דירה היא אחת העסקאות המשמעותיות ביותר בחיינו, אנו לקוחים לרוב משכנתא לכמה שנים טובות ועלינו להחזיר חודש בחודשו את ההלוואה בתוספת הריביות וההצמדות, ולכן חשוב לעשות עסקה נכונה שתשרת אתכם בנאמנות למשך שנים רבות. כל עסקת נדל”ן באשר היא כרוכה בסיכונים רבים, הרי לא תמיד ניתן לדעת מראש מהן המכשולים בדרך ולכן מומלץ להיעזר באנשי מקצוע מיומנים לצורך ביצוע עסקה נכונה, כמו – עורך דין במומחה בתחום המקרקעין מתווך דירות מיומן המציע דירות לקניה במרכז, בשמאי מקרקעין שיבדוק היטב את הדירה, קבלני שיפוצים שיסייעו לכם לשפץ את הבית החדש וכו’.

ישנם כמה שלבים בדרך שיש לתת עליהם את הדעת בעת קנית הדירה:

בדיקת ליקויי בנייה – זהו א’ ב’ בכל רכישת נכס, הרי דירה בעלת ליקויים תוכל לגרום לכם להוצאות כספיות מיותרות בעתיק. ולכן, מומלץ לבצע בדיקת ליקויים הכוללת בדיקת מערכות המים והתשתיות של המבנה, בדיקת סדקים, רטיבות, פגמים בשלד המבנה, את ארונות המטבח, ארונות הקיר וכל מה שנראה לעין. חשוב לציין כי לא תמיד ניתן לראות ליקויים באופן מידי, ולכן מומלץ להיעזר בחברות המציעות בדק בית שישלחו בעלי מקצוע לבדוק ליקויים.

בדיקת הבניין המשותף- גם את הבניין עצמו חשוב לבדוק היטב, בדקו אם הלובי וחדר המדרגות מטופחים, אם המעלית תקינה, השתיות במיטבן, בדקו אם החניה רשומה בטאבו, כך גם המחסן וכו’. מומלץ לשאול שכנים ולברר היטב, כך תדעו את כל הבעיות האפשריות מבעוד מועד.

בדיקת האזור – חשוב לבדוק אם יד רעשים בשעות לילה מאוחרות, את טיב האוכלוסייה באזור, רמת פשיעה, אנטנות סלולריות, דרכי תחבורה ותשתיות מבחינת כבישים ועוד פרמטרים שיכולים להשפיע על שווי הדירה. זאת תוכלו לבצע על ידי חברות המציעות בדק בית שיאתרו עבורכם את כל המידע הדרוש.

ליווי משפטי מעורך דין – לאורך כל התהליך מומלץ להיעזר בעורך דין המתמחה בתחום המקרקעין שיוכל לסייע לכם בערכית חוזה וישמור לאורך כל הדרך על האינטרסים שלכם מבחינת כספים, רישומים, עיקולים על הדירה, שעבודים, צווי רשויות, רישום בטאבו, רישום בעירייה נכונים וכו’.

המאמר באדיבות, תיווך שקוף – ניהול ושיווק נכסים

הוספה למועדפים