אחד הדברים המשמעותיים בחיינו היא רכישת דירה, ונראה כי היא גם הרכישה היקרה ביותר אותה מבצעים אנשים בחייהם, ולכן תהליך זה חייב להיעשות בכובד ראש ולאחר בחינת פרמטרים שונים שיאפשרו לכם לדעת כי בצעתם בחירה נכונה, כזאת שתיהנו ממנה שנים רבות. דירות רוכשים בשני מצבים, חלקם רוכשים דירה לטובת מגורים שאז הפרמטרים יותר ספציפיים והעבודה מרובה יותר ולרוב עניים המיקום והאזור הספציפי משחק תפקיד חשוב. לעומת זאת, יש כאלו שרוכשים דירות לטובת השקעה, שאז הפרמטרים החשובים הם לרוב התשואה בגין הנכס וכמובן גם מיקום מבוקש שיאפשר למשקיע לזכות בעתיד כלכלי טוב יותר.

דירות למטרת מגורים, על מה חשוב לשים דגש?

בעת רכישת דירה למכירה יש צרך להקפיד על פרמטרים החשובים לכם ועל אלו מהם תסכימו להתפשר ועל אלו לא. לדוגמא – מיקום ספציפי, קרבה לצירי תנועה מרכזיים או לתחבורה ציבורית, קומה, גודל הבית, כמות חדרים, מעלים או בלי מעלית, דירה משופצת או לא, דירה מקבלן או יד שנייה, מרפסת שמש, חצר, בית פרטי ובכלל כל פרמטר אחר. עניין נוסף, הוא התקציב האישי שלכם ועל כמה הלוואה תוכלו לקחת מהבנק על מנת לרכוש את דירת חלומותיכם, שזהו פרמטר חשוב שיש לבדוק עוד לפני תחילת התהליך. כמובן ישי גם לבדוק את תנאי ההלוואה מהבנק ולבצע השוואות מחירים או בכלל להיעזר ביועץ משכנתאות פרטי.

דירה למטרת השקעה, על מה חשוב לשים דגש?

רכישת דירה להשקעה היא צעד נבון, כיוון שמדובר באפיק השקעה מצוין המאפשר לכל מי שמעוניין להניב תשואות גבוהות ואף להשביח את כספו בעתיד ליהנות מהשקעה כדאית במיוחד. בעת רכישת דירה להשקעה יש צורך לשים דגש על כמה פרמטרים עיקריים כמו – מיקם מבוקש להשכרה, תשואה גבוה כמה שניתן, עלות התואמת לתקציב האישי שלכם, מיקום בקרבת צירי תנועה מרכזיים או תחבורה ציבורית, קרבה לאוניברסיטאות וכו’. כמו כן, יש צורך לשים דגש על מצב הדירה, וככל שהיא תהיה משופצת ואסתטית יותר כך הסיכוי שתמצאו שוכרים תהיה גבוהה יותר, ולכן תוכלו לרכוש דירה מוזנחת ולשפץ אותה וכך להגדיל את הרווחים ולהשכיר ביתר קלות את הדירה.

 

הוספה למועדפים