חיפוש דירה להשכרה היא ללא ספק משימה מורכבת הטומנת בחובה ביצוע בדיקות  קפדניות עד למציאת הדירה המתאימה. רבים יוצאים למשימת חיפוש דירות להשכרה במרכז מבלי לשים לב לפרמטרים החשובים בדירה, הם מתמקדים בעלות השכירות בלבד ובמציאת אזור המתאים להם, אך הם שוכחים כי יש לא מעט פרמטרים שיש לקחת בחשבון בשלבי חיפוש הדירה ובשיטוט בין הדירות. דירות להשכרה ניתן כיום למצוא באמצעות 2 אופציות פופולריות: האחת היא הדרך הישנה והבטוחה דרך מתווך מקומי המכיר היטב את אזור המרכז, והדרך השנייה היא – דרך פורטלים שונים ברשת המרכזים את כל הדירות להשכרה הנמצאות באזור המרכז. ההבדל בניהם הוא כמובן התקציב, הרי מתווך גובה עמלת תיווך, אך מצד שני הוא ימקד אתכם, ודרך פורטלים אין עלות אולם יש צורך לברור היטב את הדירות.

אז על מנת חשוב לשים דגש בתהליך חיפוש דירה להשכרה?

ההוצאות מסביב – יש לא מעט גורמים שיש לשים אליהם דגש בעת חיפוש דירות להשכרה במרכז, אם זה עלות הארנונה, אם מדובר בדוד שמש או דוד חשמל שאז חשבון החשמל גבוהה יותר, תשלום לוועד בית והוצאות נלוות אחרות. חשוב לציין כי יש לקחת בחשבון את סכום זה בנוסף לדמי השכירות החודשיים ולבדוק כדאיות.

תחזוקת הבניין – חשוב לבדוק אם הבניין מטופח ומסודר מבחינת תשתיות וגנון ובכן לבדוק את תקינות החשמל במבנה, את תקינות המעלית, הצנרת, האם האור בחדר המדרגות פועל, האם הדואר מסודר וכו’.

רעש וריחות – חשוב לבדוק אם יש רעשים בשעות לילה מאוחרות, אם זה מתחבורה ציבורית, רעש מטוסים (הידוע באזורי חולון ויהוד), האם ישנם שכנים שמרעישים לעיתים קרובות, האם הדירה סמוכה לגינה ציבורית ושם יש נערים המרעישים וכו’. כמו כן, במידה ומדובר בדירות השוכנות בצמוד למרכזים מסחריים, יש לבדוק שאין ריח של אוכל בקביעות.

פארקים ובתי ספר – כאשר מחפשים דירות להשכרה במרכז חשוב לבדוק אם יש פארקים ציבוריים בקרבת מקום ובתי ספר וגנים במידה ומדובר במשפחה עם ילדים קטנים, מה גם שיש לבדוק את התשתיות של הכבישים באזור ולבדוק אם צירי התנועה פנויים בשעות שאתם יוצאים לעבודה.

 

הוספה למועדפים