דירה להשקעה – איך קונים אותה בצורה נבונה?

בעולם הנדל”ן ניתן לראות אנשים הרוכשים דירות לצורכי מגורים, אך אחרי שרבים הגיעו ליעד הנחשף הם מעוניינים לרכוש גם דירה להשקעה שתבטיח להם תשואה גבוהה ותשפר את איכות חייהם. על פני השטח נראה כי מחירי הדיור גבוהים במיוחד, המחירים שהיו לפני כעשור הם לא המחירים של היום, וכיום קשה יותר לרכוש דירות להשקעה, וודאי שלא באזור המרכז היקר, ולכן רבים מתעניינים ברכישת דירות במקומות זולים יותר כמו באזור הדרום בבירת הנדל”ן באר שבע או באזורי הצפון. מכיוון שתהליך קניית דירה להשקעה אינו פשוט, חשוב לבצע את התהליך שלב שלב ולקבל סיוע מבעלי מקצוע שונים מיומנים לאורך כל הדרך, בין אם מדובר על עורכי דין, מתווכים, שמאים וכו’.

רכישת דירה או השקעה בבורסה?

כל מי שיש ברשותו הן עצמי להשקעה, מתלבט רבות מה לעשות בכספו, מצד אחד הריביות האפסיות בבנקים אינן מאפשרות לו תשואה גבוהה על ההשקעה, השקעה בבורסה ושוקי הון נחשבים לסיכון גדול יחסית להשקעה בנדל”ן ולכן ההשקעה בנדל”ן היא המניבה והבטוחה ביותר. ניתן לומר כי ההשקעה בנדל”ן היא ללא סיכון כלל וכלל ביחס לכל אפיקי השקעה אחרים, הרי מדובר בתשואה קבועה בכל חודש בגין מחיר השכירות ואם מסתכלים לטווח הארוך ניתן למכור את הדירה בעלות גבוהה יותר ולהרוויח אקזיט כמו שכל משקיע חולם.

תשואה גבוהה והשבחה ודאית של הכנס

בעשור האחרון מחירי הדיור הולכים ועולם מעלה, מחירי שכירויות עולים ובכך התשואות מגיעות לרווחים של בין 3% ל- 7% מידי שנה על ההשקעות. כמו כן, מחירי הדירות עולים ואינם מתכוונים לרדת בקרוב, וגם אם במידה והמחירים ייעצרו עדי דירה להשקעה תהיה בעלת פוטנציאל רווח, כיוון שקרן ההשקעה לא תיפגע כלל והתשואות מכספי השכירויות ימשיכו לזרום, מה שאומר כי הפסד לא יכול להיות כאן והשקעה בנדל”ן היא הבטוחה ביותר מכל אפיק השקעה אחר. גם הבנקים מעודדים השקעות נדל”ן, כיוון שעבורם מדובר בעסקה בטוחה מכיוון שהדירה משועבדת לבנק והרווחים בגין הריביות טובים לבנק וגורמים לו לביטחון.

דירה להשקעה במרכז

דירה להשקעה בתל אביב

השקעה בנדל”ן היא ללא ספק ההשקעה הטובה ביותר, הרי מחירי הנדל”ן הולכים ועולים ולא נראה דבר באופק שיעצור את שוק הנדל”ן. העלייה של המחירים לד התשואות הגבוהות בעולם מושכות לתחום משקיעים רבים המעוניינים למנף את כספם ולהשקיע באפיק הבטוח ביותר, הרי משובר בשוק חזק, בטוח ויציב ביחס לכלל שוקי ההשקעה השונים כדוגמת – שוק הבורסה והמניות, השקעה בבנקים וקרנות וכו’. דירה להשקעה בתל אביב היא ללא ספק ממשתלמת ביותר, הרי על כל דירה באזור טוב יש עשרות קופצים, מחירי השכירות גבוהים, מדובר בעיר מרכזית המושכת אליה צעירים רבים המעוניינים ליהנות מכל מה שהיא מציעה, ולכן יתרונות אלו הופכות את ההשקעה בה לרווחית ביותר עבור משקיעים.

היכן הכי כדאי להשקיע בנדל”ן בתל אביב?

צפון תל אביב

בצפון תל אביב ניתן למצוא שכונות יוקרה רבו כגון – שכונת צהלה, שכונת רמת החייל, מתחם קריית עתידים, רמת אביב ונווה שרת. שכונות אלה הן אמנם וותיקות, אך מציעות איכות חיים בלתי מתפשרת וקרובות לפארק גני יהושוע המציע אזור פסטורלי מעולה, הן שכונות הקרובות  לצירי תנועה מרכזיים, אזורי הייטק תוססים, מרכזי קניות, קרבה לאוניברסיטת תל אביב וכו’. יש לא מעט פרויקטים חדשים בבנייה במיקומים אלו לצד בניינים ישנים שנבנו בשנות ה- 60 על ידי עמידר אולם הן שוכנות על קרקעות יקרות במיוחד.

שכונת פלורנטין ודרום תל אביב

בשכונות אלו ניתן למצוא מגוון בתים ישנים, חלקם מיועדים לשימור, ניתן למצוא לופטים באזורי התעשייה וצירים מרכזיים ושוקקי חיים. שכונת פלורנטין היא דוגמא מצוינת להתפתחות של דרום תל אביב, הרי לפני כעשור השכונה הייתה שוממת ולאחרונה נפתחו בה ברים וצעירים רבים הגיעו להתגורר בה וליהנות ממה שהיא מציעה.

מרכז תל אביב האורבנית

גם במרכז ניתן למצוא דירה להשקעה בתל אביב, חלקן דירות ישנות המיועדות לשימור כפי שנמצאות בסמטאות של שדרות רוטשילד, דירות השוכנות במרחק יריקה מחופי הים הקסומים של תל אביב, דירות הממוקמות בסמטאות קטנות במרכז העניינים ודירות הנמצאות ממש ברחובות מרכזיים. כמו כן, ניתן למצוא דירות בפרויקטים חדשים לאחר שנעשו פרויקטים רבים של תמ”א 38 ופינוי בינוי, כך ההיצע הוא רב גם עבור מי שמעוניין בדירה חדשה לגמרי להשקעה במרכז העניינים של תל אביב.

דירה להשקעה בתל אביב

דירה להשקעה במרכז

השקעה באפיק נדל”ן היא ללא ספק הנכונה והטובה ביותר, כיוון שמדובר באפיק השקעה בעל תשואות גבוהות במיוחד ביחס לכל אפיק השקעה אחר. הריביות האפסיות במשק לצד הסיכונים הגבהים באפיקי פרסום שונים כדוגמת – שוקי הון ובורסה, מביאים משקיעים רבים לחשוב על השקעה בנדל”ן. ברוב חלקי הארץ השקעות  נדל”ן הן מבטיחות, הרי מחירי השכרות עולים, מחירי הדירות עולות ולא נראה באופק כי המחירים ירדו, ולכן מדובר בתשואה גבוהה לטווח ארוך ואם אפשרות למכור את הדירה בעתיד ולהרוויח תשואה יפה.

השקעה מבטיחה באזור המרכז

ידוע כי מחירי השכירות יקרים במיוחד ביחס לכל חלקי הארץ, ובמיוחד באזורי תל אביב, רמת גן וגבעתיים שהן הערים המבוקשות ביותר מבחינת מגורים. על כל דירה באזור טוב במרכז יש עשרות קופצים, כך שלא פלא כי המחירים הולכים ועולים. אז נכון שדירות באזורים טובים יהיו יקרות, אולם התשואה בהן תהיה גבוהה ושווה את ההשקעה. לא די בכך, המחירים הולכים ועולים מידי שנה, כך שניתן לעשות אקזיט מכובד ולמכור את הדירה מתי שרק תחפצו.

פרויקטים חדשים וריבוי פרויקטי התחדשות עירונית

באזור המרכז נראה כי יש יותר ויותר פרויקטים חדשים הנבנים זה אחר זה באזורים נחשקים במיוחד, נראה כי גם יש לא מעט פרויקטים של התחדשות עירונית כגון – תמ”א 38 ופרויקטי פינוי בינוי, שהפכו לשם ודבר בעולם הנדל”ן. בפרויקטים אלו הקבלן בונה בניינים חדשים או מחזק מבנים מפני רעידת אדמה (בתמ”א 38), ובכך הוא מקבל זכויות לבנות דירות חדשות. את הדירות הללו הוא מוכר ובכך מכסה את העלויות של הבנייה ואף יוצא מורווח. ולכן, ניתן למצוא דירות חדשות לגמרי מפרויקטים שכאלו באזור המרכז להשקעה בטוחה ומניבה.

לאורך כל תהליך קניית דירה להשקעה במרכז, חשוב להיעזר במומחים שילוו אתכם מתחילת הדרך ועד סופה, החל מעורכי דין המתמחים בתחום המקרקעין, יועצי משכנתאות מיומנים, מתווכים מיומנים שיסייעו לכם למצוא דירה להשקעה במרכז העונה על הפרמטרים החשובים לכם, לקבל סיוע משמאי מקרקעין ולבצע חישוב מדויק לגבי התשואה ביחס להחזר המשכנתא או ההלוואה שנלקחה לטובת רכישת ההשקעה.

הוספה למועדפים