פרוייקט תמ”א 38 נחשב לפרוייקט מאתגר במיוחד. מדובר בפרויקט הכולל לא מעט בירוקרטיה מצד העירייה לצורך קבלת היתרים וכרוך באתגרי בנייה מצידו של הקבלן תוך הובלת הפרוייקט בהתאם לשביעות הרצון של הדיירים.

יש לבחור חברה יזמית שהיא גם קבלנית

לצורך הצלחת הפרוייקט יש לבחור חברה יזמית שהיא גם חברה קבלנית, הדבר מוסיף ערך גבוה ביותר. ברוב המקרים בשל מחסור בקבלני ביצוע בתחום התמא היזמים מטילים את המלאכה על חברות קבלניות חסרות ניסיון בתחום ועל עובדי שיפוץ שאינם מתאימים לביצוע פרויקט בסדר גודל זה. מכאן, בחירת חברה יזמית שהיא גם קבלנית יסלול את הדרך להצלחת הפרוייקט.

יש לוודא את המצב הפיננסי של העסקה

מבחינה פיננסית יש לבחון את ההון העצמי של היזם. מרבית היזמים יעידו כי הם בעלי איתנות פיננסית אבל חשוב לדרוש מהם להציג מסמך מטעם רואה חשבון המעיד על כך. לדיירים כיום יש חשיבות לדעת כי היזם מזרים הון עצמי מטעמו ואינו לווה כספים מטעם קרנות מימון הרי רוב החשיפה עוברת לדיירים.

מידע נוסף על בנייה ירוקה בפרוייקטים של תמ”א 38 לחצו כאן.

יש לבחור חברה בעלת ניסיון רב בפרויקט תמ”א 38

נוסף על היכולות הפיננסיות, חשוב ביותר לבחור חברה בעלת ניסיון רב בביצוע פרויקט תמ”א 38. הדיירים וודאי יהיו מעוניינים לבחור חברה אשר ביצעה בהצלחה פרוייקטים מהסוג הנ”ל. במקרה הזה חשוב ביותר לא להסתמך על דיבורים אלא ללכת ולבחון את העבודות אשר בוצעו על ידי החברה.  בחינת עבודות החברה יעניקו לכם שקט נפשי רב ותהיה לכם היכולת לא רק לשמוע הבטחות באוויר אלא לראות תוצאות בזמן אמת.

יש לבחון את מידת השקיפות של החברה

יש לבחון כי אותה חברה מגבה את האמירות שלה באמצעות מסמכים התומכים בכך. נוסף על כך חשוב לבחון כי אותם מסמכים חתומים על ידי גורמים ניטרלייים ויש לוודא כי היזם מציג את כל התמורות שיקבלו הדיירים.

זמינות של נציגי החברה

פרמטר נוסף ולא פחות מרכזי הוא נושא הזמינות. יש לדאוג כי תעבדו מול חברה אשר זמינה לטיפול בפרוייקט. יש לבחון תוך כמה זמן נציגי החברה עונים לכם. קיימת חשיבות רבה לדעת כי החברה  תהיה זמינה עבורכם במהלך כל הפרוייקט ויהיה ניתן ללמוד על הזמינות כבר במסגרת הפגישה עם החברה. מאידך, אם החברה אינה זמינה עבורכם הרי הדבר צריך להדליק אצלכם נורה אדומה.

לסיכומו של דבר

על מנת שהחברה תעמוד בכללים ותעניק לכם את השירות הטוב והמקצועי ביותר היאא צריכה להיות חברה בעלת חוזקה פיננסית עם סיווג קבלני גבוה תוך ניסיון רב שנים ובעלת שקיפות. מאידך, עליכם לשים לב לפרטים הנ”ל במהלך הליך בחירת החברה ולבחור בחברה מנוסה אשר תהיה באפשרותה להתאים לכללים.

הוספה למועדפים